Комітет виборців звинуватив ЦВК у серйозному порушенні законодавства

28 Жовтня 2015, 10:24

Комітет виборців України вважає незаконним рішення ЦВК про зміну виборчої системи у Павлограді після голосуванняч на виборах мера міста 25 жовтня. Відповідну заяву опублікувала прес-служба КВУ на сторінці у мережі Facebook.

Зокрема, в організації наголосили, що «Роз’яснення ЦВК щодо проведення повторного голосування від 27.10.2015 року грубо порушує виборчі права громадян, а також суперечить нормам Закону України «Про місцеві вибори».

«Центральна виборча комісія зазначила, що відповідно до статті 87 Закону України «Про місцеві вибори» одним з критеріїв прийняття територіальною виборчою комісією рішення про проведення повторного голосування з виборів міського голови є відомості щодо кількості виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях відповідного міста, внесені до протоколу про результати виборів у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів. Таким чином, Центральна виборча комісія підміняє поняття «виборча система» та поняття «повторне голосування». Кількість виборців 90 тисяч і більше в місті є не підставою для проведення повторного голосування, а підставою для визначення виборчої системи для виборів певного міського голови. Повторне голосування, яке відбувається за умови що жоден з кандидатів не отримає більше 50% голосів, є уже наслідком застосування мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості», – пояснили у КВУ.

Там також уточнили, що поняття виборчої системи передбачено статтею 2 Закону України «Про місцеві вибори», де зазначено у ч. 7, що «інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови відповідно до частин четвертої та п’ятої цієї статті, оприлюднюється Центральною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті, а також у загальнодержавних та/або відповідних місцевих засобах масової інформації не пізніш як за 5 днів до дня початку виборчого процесу відповідних чергових, позачергових місцевих виборів станом на 1 число поточного місяця».

Водночас ЦВК повідомила не лише про кількість виборців а саме про виборчу систему, яка визначається для конкретних місцевих виборів заздалегідь – не пізніше, ніж за 5 днів до дня виборчого процесу.

Таким чином, виборча система для виборів міського голови Павлограда повинна визначатися на основі інформації, оприлюдненої ЦВК станом на 1 серпня 2015 року, тобто має застосовуватися мажоритарна система абсолютної більшості.

Як повідомлялося, у КВУ назвали Павлоград серед потенційно найгарячіших точок під час другого туру місцевих виборів.