Комітет рекомендував Раді схвалити зміни до Конституції щодо перейменування двох областей

29 Травня 2019, 15:24

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту попередньо схвалити два законопроекти про внесення змін до Конституції щодо перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Відповідне рішення було ухвалене у середу, 29 травня, на засіданні комітету.

 

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада України отримала висновок Конституційного суду України щодо конституційності перейменування Дніпропетровської області. 

 

Як повідомлялося, 20 листопада 2018 року Верховна Рада не підтримала постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

 

Своєю чергою, 21 листопада 2018 року президент Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. 

 

Натомість 7 лютого Верховна Рада проголосувала за постанову, яка передбачає включення до порядку денного сесії та направлення на висновок Конституційного суду України законопроекту про внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Водночас парламент провалив голосування за постанову про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську, її підтримали 144 нардепів. 

 

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада проголосувала за перейменування міста Дніпропетровська на Дніпро у рамках виконання закону про декомунізацію.