«Ми вимушені констатувати, що діюча влада на чолі з президентом Януковичем поступово перетворюється на кримінальний синдикат, який фактично тримається на представниках однієї політичної сили, що обіймають ключові посади в державі та переслідують єдину мету – в будь-який спосіб та будь-якими методами утриматися при владі в Україні», – йдеться у заяві.
Код звертає увагу ОБСЄ на те, що «режимом Януковича, який вже фактично знищив незалежне судочинство та суттєво обмежив конституційні права і свободи громадян в Україні, – цинічно втілюється план, що передбачає недопущення до виборчого процесу опозиційних та незалежних від цієї влади кандидатів у депутати Верховної Ради України».
Опозиціонери вважають, що головним інструментом реалізації цього плану є використання правоохоронної системи у боротьбі з політичними опонентами, порушення «кримінальних справ» проти осіб, які мають довіру громадян та становлять потенційну загрозу кандидатам від партії влади, або можуть підтримати опозиційних кандидатів.
«Останні події засвідчують, що коли за ґратами вже перебувають лідери політичних сил, що разом отримали більшість на останніх парламентських виборах (2007 року) – Юлія Тимошенко та Юрій Луценко, – з методами усунення інших опозиціонерів режим Януковича взагалі рахуватися не буде», – переконані в КОД.
Комітет закликає ОБСЄ «вжити усіх необхідних дипломатичних заходів, щоб захистити право громадян України на чесні демократичні вибори, задіяти міжнародні структури до моніторингу ситуації в Україні вже зараз – на етапі активних передвиборчих маніпуляцій з боку діючої влади».
Опзиція вважає, що без невідкладного втручання міжнародних моніторингових структур, «режим Януковича зможе цинічно реалізувати свій сценарій і не допустити до виборів абсолютну більшість опозиційних кандидатів, без яких проведення виборів до вищого законодавчого органу України перетвориться на відвертий фарс, закінчиться дискредитацією принципів демократії та парламентаризму, і остаточним оформленням авторитаризму».
Як повідомлялось, раніше Комітет опору диктатурі вимагав від влади виконати резолюції ПАРЄ повною мірою.
Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.
Раніше КОД заявляв, що опозиція розраховує під час виборів до Верховної Ради 2012 року отримати 250 місць у парламенті.
Читайте також: Правоохоронці, що продукували справи проти лідерів опозиції, дістали підвищення