Як передає агентство Associated Press, в доповіді, підготовленій групою з 10 незалежних експертів, міститься заклик до російського уряду вжити "якнайшвидші і ефективнішізаходидля запобігання всімвипадкамкатувань і жорстокого поводження по всій країні і притягнути до відповідальності тих, хто несе за це відповідальність".
При цьому комітет ООН висловив занепокоєння доповіддю російського уряду, автори якого дійшли висновку, що "в місцях попереднього ув'язнення не було виявлено випадків тортур або жорсткого, антигуманного і принизливого поводження або покарань".
За словами віце-президента Комітету ООН проти тортур Феліс Гаєр, "це не відповідає нашому знанню про те, як із цим справи в інших країнах світу і наявними відомостями (з Росії– Ред.)".
"Ми бачимо, що дуже небагато розслідувань… закінчуються притягненням до відповідальності (тих, хто вдається до тортур– Ред.)", – заявила Гаєр.
Вона підкреслила, що відсутність контролю за ситуацією з боку російської влади виглядає особливо тривожно на тлі того, що це тільки одна з "багатьох жахливих тенденцій" в сучасній Росії.
За її словами, з Росії приходить все більше повідомлень про порушення громадянських прав. У той же час вона заявила, що неясно, чим викликане зростання числа таких сигналів: погіршенням ситуації чиполіпшенням системи моніторингу порушень.
Вона також засудила "залякування і навіть убивства правозахисників", які, за словами Гаєр, є частиною загального "клімату репресій".
Група експертів підготувала свою доповідь за підсумками роботи 49-ої сесії комітету в Женеві, яка включала дві зустрічі, присвячені Росії.
Комітет оцінює виконання міжнародного договору від 1987-го року проти катувань і покарань, що принижують людську гідність.
Нагадаємо, 15 травня цього року Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну терміново реформувати правову систему, щоб забезпечити викорінення практики катувань осіб, які утримуються під вартою.
6 листопада Європейський комітет Ради Європи з попередження тортур і жорстокого поводження оприлюднив щорічну доповідь про дотримання прав людини в місцях позбавлення волі. Автори повідомляють, що за останній рік ситуація в Україні в цій сфері не змінилася.