Колишній бригадний генерал Бундесверу закликає не гаяти часу і передати Україні танки

9 Січня 2023, 17:21

Після рішення президента Франції Емманюеля Макрона поставити Україні колісні бронетранспортери «AMX» і відповідного рішення президента США Джо Байдена щодо БМП «Бредлі», канцлер Олаф Шольц відмовився від свого давнього спротиву і заявив про готовність передати Києву БМП «Мардер». «Скільки місяців було втрачено з того часу, як Бундестаг 28 квітня минулого року доручив федеральному уряду поставити Україні важке озброєння. Тільки уявіть собі, наскільки інакшою могла б бути воєнна обстановка, якби у великій кількості були поставлені бронетранспортери (і звичайно ж не лише з Німеччини), і, як наслідок, неодмінно і танки. Скільки б ще українських воїнів залишилося в живих?», – пише у своїй статті для німецької газети Die Welt колишній бригадний генерал Бундесверу, а нині професор світової історії в Потсдамському університеті Клаус Віттман. Публіцист визнає, що рішення ФРН було зроблене під впливом Франції та США, але тепер, на його думку, Берлін має сприймати своє рішення як «визвольний удар» і більше не вагатися, коли мова йде про танки.

«Західне постачання зброї є для України рятівним колом. Більшість західних політиків наголошують, що вона не повинна програти цю війну. Стає зрозумілішим і те, що для нас означала б реалізація злочинних, деструктивних цілей Путіна. Україна може зірвати ці цілі лише завдяки ефективній обороні на всіх фронтах — і від терору з повітря, а також через відкидання російських військ або – з одночасним дипломатичним тиском – примусом до їхнього виведення», – пише Віттман у своїй статті. Він також додає, що надання Україні танків повернуло б довіру до Німеччини і з боку партнерів у Східній Європі, яка була зруйнована довгими ваганнями щодо надання Україні озброєння.

Читайте також:  Єдиний шлях до миру 

«Хоча операції на гусеничному транспорті зараз можливі на замерзлій землі, бойові броньовані машини повинні бути доступні в достатній кількості та з навченими екіпажами для ефективного більшого контрнаступу не пізніше весни», – підсумовує Віттман.