Колишня радниця Трампа оприлюднила ще один секретний аудіозапис

17 Серпня 2018, 09:05

У четвер, 16 серпня, Омароса Маніголт-Ньюман оприлюднила ще один аудіозапис, який, за її словами, підтверджує, що президент Дональд Трамп хотів змусити її замовкнути після того, як вона була звільнена з Білого дому. Про це повідомляє "Голос Америки". 

 

У записі, оприлюдненому на каналі на MSNBC, невістка Трампа, Лара Трамп, пропонує Маніголт-Ньюман роботу за 15 000 доларів на місяць, яка не вимагає, щоб та знаходилася в тому чи іншому офісі або виконувала певні обов'язки, крім одного – позитивно відгукуватися про Трампа в період його кампанії за переобрання. При цьому можна впізнати голос Лари Трамп – дружини Еріка Трампа – вона згадує про повідомлення New York Times, в якому висловлюється припущення, що у Маніголт-Ньюман є інформація, яка може завдати шкоди Трампу.

 

"Це схоже на те, що у вас в задній кишені є щось, що потрібно витягти. Ясно, що, якщо ви потрапляєте в цю кампанію, то ми не зможемо, ми повинні…", – говорить Лара Трамп.

 

"О Боже, ні", – перериває її Маниголт-Ньюман.

 

"Усі, усі, позитивні, чи не правда?", – запитує Лара Трамп.

 

Цей таємний запис – один із кількох, які Маніголт-Ньюман оприлюднила на цьому тижні, щоб підкріпити твердження, що містяться в її книзі "Зірвався з петель".

 

У письмовій відповіді, поширеній в четвер, Лара Трамп заявила, що вся її родина турбувалася про Маніголт-Ньюман після того, як її звільнили, "тому що ми поняття не мали про причини її звільнення", але "…все ще хотіли, щоб вона залишалася в нашій команді, оскільки виявляли турботу про неї особисто".

 

За словами Лари Трамп, саме тому вона запропонувала Маніголт-Ньюман роботу в рамках кампанії з переобрання Трампа. Вона пояснила, що це було зроблено, коли "ми нічого не знали про грубі порушення (Маніголт-Ньюман – ред.) етичних норм під час її перебування в Білому домі".

 

Лара Трамп каже, що останній аудіозапис – "шахрайство" і що фрагменти розмови, передані MSNBC, "мали місце в ході численних телефонних розмов протягом декількох тижнів". Як підкреслює Лара Трамп, вона ставилася до Омароси як до друга і товариша по передвиборчій кампанії та "вражена її зрадою".

 

Так, у понеділок, 13 серпня, екс-радниця оприлюднила запис телефонної розмови з Трампом на наступний день після її звільнення. Раніше Манігол-Ньюман оприлюднила запис, зроблений під час її звільнення керівником відділу персоналу Джоном Келлі.

 

Зокрема, записи не містили секретної інформації чи образливої лексики, але підтвердили той факт, що у Білому домі не варто очікувати на дотримання загальноприйнятих норм чи правил пристойності.

 

Наголошується, що тепер працівникам цікаво, хто ще може використовувати пристрої для запису під час приватних розмов. Крім того, інтригою залишається зміст записаних розмов, які Манігол-Ньюман обіцяла оприлюднити у майбутньому.

 

Раніше стало відомо, що  Білий дім досліджує варіанти дій у рамках правового поля щодо Маніголт-Ньюман. Зокрема, адміністрація президента США вивчає можливості покарання Маніголт-Ньюман за записування її розмов з главою апарату працівників Білого дому Джоном Келлі на диктофон. Крім того, адміністрація глави держави досліджує заходи, спрямовані на те, щоб не допустити поширення даних записів.

 

Нагадаємо, що колишня радниця Трампа Омароса Маніґолт-Ньюман заявила, що таємно записувала розмови, які вела в Білому домі. Маніґолт-Ньюман заявила, що записала бесіду про її звільнення главою адміністрації Джона Келлі в ситуаційній кімнаті, де приймаються посилені заходи безпеки.  Фрагменти її розмови з Келі були відтворені в ефірі програми «Зустріч з пресою» на каналі NBC, в якій вона з'явилася в зв'язку з публікацією її нової книги, яка поступає в продаж в дні. При цьому вона пише, що сама не прослухала ці записи. Однак вона заявила ведучому Чаку Тодду, що після завершення роботи над книгою вона слухала запис Трампа. Екс-радниця Трампа пояснила, що записувала розмови, вважаючи їх формою захисту.