"Вісім днів тому з президентом Кваснєвським ми пішли на Банкову зустрітися з Віктором Януковичем. На цій зустрічі вперше прозвучала пропозиція призупинення чи паузи. Це розчарувало, адже важко щось змінювати, коли вже так пізно. Наступного дня ми пішли до прем’єра Миколи Азарова й там зрозуміли, що рішення відкласти вже є частиною політики уряду", – сказав Кокс.
Водночас він додав, що "в останні місяці ми бачили серйозний тиск на Україну з боку Росії".
"Це, безумовно, зіграло роль в ухваленні рішення України. Попри всі можливі деталі цього саміту, ми маємо чітко сказати: Європа відкрита до співпраці, ми не змінили своєї позиції, сподіваємося, що й ви її не змінили", – наголосив Кокс.
Європарламентар додав, що наразі не може сказати, коли завершиться місія Кокса-Кваснєвського в Україні.
"Я не можу цього сказати. Мандат нашої місії продовжили до саміту у Вільнюсі і зараз ми у Вільнюсі. Європарламент розгляне наш звіт у найближчі тижні, і я не хотів би робити з цього приводу прогнозів, але ми представимо наш звіт, а вони зроблять свої оцінки".
Як відомо, 28-29 листопада у столиці Литви Вільнюсі відбувається саміт Східного партнерства, під час якого планувалося підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Втім, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС.
В інтерв'ю українським телеканалам Віктор Янукович заявив, що братиме участь у Саміті «Східного партнерства»у Вільнюсі 28-29 листопада, але буде готовий підписати угоду про асоціацію тоді, колиумови підписаннявлаштовуватимуть обидві сторони.
В оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» залишили згадку про можливе підписання угоди про асоціацію з Україною.