Климпуш-Цинцадзе відреагувала на рішення Угорщини блокувати участь України у саміті НАТО

29 Березня 2018, 11:37

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина створює загрозливий прецедент для майбутньої співпраці Альянсу з партнерами.

 

Таку заяву віце-прем'єр-міністр зробила під час зустрічі із заступником генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер у штаб-квартирі НАТО, говорячи про питання українсько-угорських відносин і рішення Угорщини блокувати комісію Україна-НАТО на рівні міністрів.

 

"Роблячи відносини України і НАТО заручником двосторонніх питань з Україною, уряд Угорщини відкриває ящик Пандори та створює загрозливий прецедент для майбутньої співпраці Альянсу з партнерами", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

 

Також вона наголосила на тому, що розробляючи механізми впровадження закону "Про освіту", українська сторона дотримуватиметься раніше заявлених зобов'язань щодо реалізації рекомендацій Венеціанської комісії, а також відкрита для консультацій з угорською меншиною в Україні та з угорським урядом.

 

Як повідомлялося, 20 березня, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про намір блокувати участь президента Петра Порошенка у саміті НАТО, який призначений на липень 2018 року, якщо Україна не змінить закон про освіту. Крім того, він висловив стурбованість щодо намірів Міністерства оборони України відновити військову частину у Берегові (Закарпатська область). 

 

Такі заяви встиг прокоментувати заступник міністра закордонних справ Василь Боднар. Він назвав "маніпуляцією" заяви глави МЗС Угорщини Петера Сіярто щодо українського закону про освіту.

 

Додамо, що речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца висловила сумнів щодо можливостей Угорщини заблокувати розвиток двосторонніх відносин Україна – НАТО.