Кличковідзначив, що створювали асамблею для того, щоб змінювати Основний закон країни виключно в інтересах президента Януковича і посилення його влади. Тому УДАР в цьому участі не братиме, – сказано у повідомленні.
Представників Венеціанської комісії цікавила і думка опозиції щодо закону про референдум та можливості змінювати українську Конституцію через референдум.
У партії УДАР вважають, що спроба внесення змін шляхом референдуму – це теж намагання влади підлаштувати всі закони в країні, включаючи основний, під свої інтереси і веде до утвердження авторитаризму в державі.
«Зміни до Конституції, як власне і передбачено Конституцією, повинен ухвалювати парламент», – підкреслив Кличко.
Також однією з тем на зустрічі була проблема незалежності українських судів. Як заявляють в УДАРі, сьогодні судову систему в Україні не можна вважати незалежною та неупередженою, тому ця сфера вкрай потребує серйозних змін.
Для забезпечення незалежності судів в партії називають необхідним: незалежне фінансування, гарантії від необґрунтованого звільнення суддів, невідворотність покарання за винесення завідомо неправосудних рішень, забезпечення обрання, а не призначення суддів на адміністративні посади в судах.
Нагадаємо, сьогодні представники Європейської комісії «За демократію через право» (так званої Венеціанської комісії) проводять зустрічі з лідерами української опозиції, аби скласти уявлення про поточну політичну ситуацію в Україні.
Ще у січні партія УДАР заявила, що не братиме участі в роботі Конституційної Асамблеї.