Ключковський: ЦВК визнала, що нездатна виконувати свої повноваження

Акценти
5 Листопада 2012, 22:10

Ключковський сказав, що, відповідно до законодавства, повторні вибори призначаються ЦВК  у разі визнання виборів депутатів в округах такими, які не відбулися.

Він наголосив, що вибори в окрузі визнаються такими у разі, коли в одномандатному окрузі після закінчення строку реєстрації кандидатів не зареєстровано жодного кандидата в депутати, або якщо у виборах брав участь один кандидат, і за нього віддали голоси менш як половина виборців, які взяли участь у голосуванні.

Крім цього, зазначив Ключковський, закон про вибори депутатів забороняє визнання голосування в одномандатному окрузі недійсним.

"Таке рішення ЦВК є незаконним. По-перше, немає підстав визнати вибори такими, які не відбулися… Визнати голосування недійсним в одномандатному окрузі заборонено, і повторні вибори призначаються Центральною виборчою комісією, а не Верховною Радою", – сказав він.

На його думку, прийнявши таке рішення, ЦВК визнала, що нездатна виконувати свої повноваження.

Нагадаємо, ЦВК одноголосно ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в п'яти одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223.  ЦВК пропонує провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

17 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким ввела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків.

90