Клінтон стурбована поводженням з Тимошенко

1 Травня 2012, 16:05

«Сполучені Штати глибоко стурбовані поводженням із колишньою прем'єром Юлією Тимошенко та іншими ув'язненими членами її уряду», – йдеться у заяві, яку поширив Вашингтон.

За її словами, фотографії Тимошенко з синцями на руках й животі «додають запитань щодо умов її ув’язнення». Клінтон закликала українську владу забезпечити екс-прем’єру надання усієї необхідної медичної допомоги та виступила з вимогою дозволити американському послу в Києві відвідати Юлії Тимошенко в колонії.

«Ми продовжуємо закликати до звільнення Тимошенко та інших екс-міністрів її уряду з подальшим повним відновленням їхніх громадянських та політичних прав», – наголосила Клінтон.

Нагадаємо, Тимошенко оголосила голодування з 20 квітня. Це сталося після того як з'явилася інформація про її побиття під час перевезення з колонії до лікарні. Прокуратура і пенітенціарна служба заперечують цю інформацію.

23 квітня генпрокурор Віктор Пшонка доручив провести перевірку цієї інформації.

Згодом начальник головного управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень Генпрокуратури Вадим Горан заявив, що перевірка прокуратурою харківської області заяв Юлії Тимошенко про заподіяння їй насильства не підтверджує інформацію екс-прем'єра.

Чимало європейських політиків висловили своє обурення і стурбованість, у зв'язку із поширеною заявою Тимошено. А правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що українська влада має провести розслідування фактів побиття екс-прем'єра Юлії Тимошенко.