Клімкін заявив, що після приходу Зеленського Україна не має зовнішньої політики

3 Липня 2019, 13:34

Глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін, який іде у "політичну відпустку" після конфлікту з президентом 3 липня, розкритикував команду Зеленського за відсутність стратегії щодо зовнішньої політики України. Про це повідомляє  Liga.

 

Так, Клімкін зазначив, що з моменту інавгурації у нього практично не було комунікації з командою президента.

 

"Я вважаю, що будь-яка команда повинна ангажувати інших, вести своєю харизмою. Якою буде модель майбутньої зовнішньої політики? Не видно. Ок, якими будуть обриси цієї політики? Невідомо. Зараз ви від нової команди чуєте то одне, то інше по кожному питанню. Один каже — а давайте Донбасу російську мову дамо, інший відповідає — не треба. Це стратегія? Є багато інтерв'ю замість стратегії", – сказав міністр.

 

"У зовнішній політиці нам треба і бачення, і структурований процес. Сьогодні ніякого порядку немає — ні хорошого, ні поганого. Ні в принципі зовнішньої політики. Можливо, вона з'явиться. Можливо, хтось заважає. Я заважаю? Ну, з завтрашнього дня (з 3 липня — ЄП) я буду у відпустці. Немає проблем", – зауважив він.

 

Нагадаємо, що президент  Володимир Зеленський 27 червня висловив обурення тим, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін без погодження з ним відповів на ноту МЗС Росії щодо звільнення українських моряків згідно з рішенням Міжнародного Трибуналу ООН з морського права.

 

Згодом  Клімкін заявив, що його відомство мало повноваження без погоджень із президентом направляти відповідь на ноту Росії щодо суду над полоненими українськими моряками.