Клімкін заявив, що Міносвіти не звільнятиме вчителів на Закарпатті

13 Жовтня 2018, 19:46

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляє, що Міністерство освіти і науки не звільнятиме вчителів на Закарпатті, а підвищуватиме їхню кваліфікацію для викладання предметів українською мовою. Про це глава МЗС сказав на прес-конференції в Ужгороді, що транслювалася у соціальній мережі Facebook ужгородським прес-клубом, після зустрічі з представниками угорської меншини Закарпаття.

 

"Справа звичайно і в нових посібниках і в нових підручниках, але насправді у методиках. Збільшуємо години в навчанні вчителів. Я сьогодні сказав угорській громаді, ви ж не очікуєте, що українознавчі предмети хтось приїде викладати з Сумщини чи Черкащини. Це мають робити ті самі вчителі, які просто історію України чи географію України мають викладати. Для того ми їх маємо навчити", – заявив Клімкін.

 

 "Оскільки знову таки, один з міфів, який тут існує, а от приїдуть вчителі з Черкащини, Сумщини, абсолютно інші, сядуть і будуть викладати абсолютно інші предмети. Ні, ніхто не збирається нікого звільняти. Тому ті самі вчителі і Міністерство освіти зараз планує спеціальне підвищення кваліфікації, спеціальні курси. І сенс полягає, перше, заміна методики на більш ефективну", – наголосив глава МЗС.

 

Міністр зазначив, що зараз частково методики залишаються пострадянськими.

 

"Ви приходите до першого класу як угорський малюк, і вам там кажуть – от сім відмінків, складнопідрядні, складносурядні (речення), з цього починаємо, а потім щось вивчимо. І звичайно малюки дуріють… А інша справа починати з якихось ігрових програм, починати з мультиків", – заявив він.

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу.