Клімкін розповів, як у Німеччині ставляться до купівлі російського газу

11 Квітня 2018, 12:40

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що все більше німців усвідомлюють, купувати газ у злочинців – аморально. Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook.

 

"Серед вражень від поїздки до Берліна найсильніше – це відчуття, що знаходишся в колі друзів. Розумієш, що все більше людей в Німеччині усвідомлює: купувати газ у злочинців – це пастка ЄС для себе ж, та й у цілому – аморально", – написав Клімкін.

 

Водночас глава МЗС зауважив, що є й такі, що бояться Росії, хочуть "прив’язати її до себе" та заробити на цьому.

 

"Хтось навіть посилається на те, що і в часи «холодної війни» Німеччина купувала газ в СРСР, і це сприяло стабільності в Європі. Вони страшенно помиляються, бо навіть СРСР не захоплював території інших держав, як сьогодні це робить Росія", – відзначив міністр.

 

Як повідомлялося 9 квітня, президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину через будівництво газопроводу "Північний потік-2", а також запропонував альтернативне рішенням, а саме – модернізацію чинного транзитного газопроводу, який проходить через Україну. 

 

Нагадаємо,  27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.