НОВИНИ

Порошенко запропонував Берліну альтернативу "Північному потоку-2"

За словами президента, "Північний потік-2" є політичним проектом, який фінансується Росією.

Президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину через будівництво газопроводу "Північний потік-2", а також запропонував альтернативне рішенням, а саме – модернізацію чинного транзитного газопроводу, який проходить через Україну. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Handelsblatt, оприлюдненому в понеділок, 9 квітня.

 

Порошенко наголосив, що розбудова газотранспортної структури може обійтися без мільярдних інвестицій.  

 

"Просто запитайте в нас, замість того, щоб інвестувати десять мільярдів доларів в "Північний потік-2", – зазначив Порошенко.

 

За його словами, "Північний потік-2" є політичним проектом, який фінансується Росією, і не має економічного обґрунтування.

 

"Північний потік-2" – це політичний хабар за лояльність до Росії, запровадження економічної та енергетичної блокади щодо України, що масштабно нам зашкодить", – заявив він.

 

Водночас президент додав, що Росія є "надзвичайно ненадійним партнером", зокрема, і в енергетичному секторі.

 

Як повідомлялося, 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

 

6 квітня глава Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що запуск газопроводу "Північний потік-2" становить загрозу для України, а також країн-членів Євросоюзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.