Клімкін розповів, чим закінчилася дискусія щодо “дорожньої карти” в Мінську

29 Листопада 2016, 19:19

На зустрічі міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії дискусія щодо «дорожньої карти» з врегулювання ситуації на сході України була надзвичайно короткою через позицію РФ. Про це заявив міністр МЗС України Павло Клімкін.

"Щодо «дорожньої карти», то… дискусія була дуже поверхневою, дискусія триватиме в різних форматах", – сказав Клімкін за підсумками зустрічі глав МЗС країн "нормандського формату" в Мінську.

"Оскільки російська сторона не погоджується на ключові пріоритети, у нас залишається фундаментальна різниця в баченні цієї "дорожньої карти", – додав міністр.

За його словами, дискусія навколо "дорожньої карти" була однією з трьох тем, що обговорювалися під час зустрічі.

"Вона (дискусія – ред.), на жаль, була досить короткою, оскільки російська сторона не погоджується на ключові пріоритети. У нас залишається фундаментальна різниця в баченні. Те, чого хоче російська сторона – це, фактично, легітимізувати цей протекторат або колонію на Донбасі", – розповів Клімкін.

"Коли ми говоримо про "дорожню карту", звичайно, без того, щоб перекрити з боку ОБСЄ надійно кордон, про якесь просування вперед не може бути й мови", – зазначив він.

За словами Клімкіна, в цілому дискусія була дуже складною і жорсткою, "час від часу емоційною".

Як повідомлялося, лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої "дорожньої карти".

Як заявляв раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Україна і Росія не мають спільного бачення "дорожньої карти" врегулювання конфлікту на Донбасі. 

Німеччина має "скромні" очікування від зустрічі міністрів, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ країни Мартін Шефер.