Клімкін: Існує реальна загроза, що у нинішній ситуації Росія тиснутиме далі

1 Листопада 2019, 09:02

Зараз є реальна загроза, що Росія, розуміючи сьогоднішню ситуацію довкола виборчої кампанії в Штатах та перезавантаження в Єврокомісії, розуміючи можливі виклики тут, у Франції, що пов’язані з місцевими виборами, тиснутиме далі. Про це в інтерв’ю Тижню розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

«Вона намагатиметься домовитися з Адміністрацією Трампа, з Адміністрацією Макрона… І річ не в тому, що Макрон чомусь у якийсь момент став краще ставитися до Путіна. Для нього це певне філософське, політичне розуміння, що без взаємодії з Росією фундаментально важливі для Франції речі у сфері безпеки, стосовно того самого Близького Сходу вирішуватимуться складніше. Плюс є внутрішня динаміка», – пояснив він.

 

Тому, за словами екс-очільнака МЗС, якщо Україна не спробує перехопити ініціативу, то, звичайно, буде лузером в цій грі.

 

«І я не скажу, що ми втрачаємо суб’єктність. Але втрачаємо повагу ключових гравців. У принципі ти можеш бути успішним у якихось переговорах, тільки якщо тебе поважають і відповідно беруть до уваги. Тобто тебе неможливо викинути з процесу, з переговорів, із динаміки. Якщо ти кажеш ОК і починаєш обмежувати себе часовими рамками або якимись іншими речами, одразу втрачатимеш. Я дуже сподіваюся, що ситуація вирівняється», – сказав Клімкін.

 

Він зауважує, що Путін постійно знущається і намагається диктувати свої умови, зокрема й для зустрічі в «нормандському форматі», щоб показати себе й скористатися ситуацією, бо він вважає, що час працює на нього. А Київ, перехопивши ініціативу, мусить сказати, що час працює на нас. І час, і зміст.

 

«Поки що російська лінія, спрямована на поляризацію суспільства, роздмухування емоцій, на те, щоб у нас не було спільного порядку денного, консенсусу в питанні пріоритетів, на превеликий жаль, дає результати», – констатує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»