Український тиждень № 44 (624) від 31 жовтня, 2019

Зміст номеру:
Кожен новообраний український президент має зробити три речі: пригрозити корупціонерам, заявити курс на євроінтеграцію (із цього навіть Янукович починав) і провести інвестиційний форум.
Дмитро Крапивенко
Політика
Народний депутат, ім’я якого не хочу нагадувати всує, вкотре заявив минулого понеділка ex сathedra про відродження в Україні фашизму.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень обговорив із колишнім міністром закордонних справ причини виходу Росії з Женевської конвенції, ситуацію з визнанням Голодомору в Німеччині та якість української дипломатичної комунікації зі світом.
Алла Лазарева
Політика
За якими справами Україна судиться з Росією в міжнародних інстанціях
Ганна Чабарай
Політика
Гібридна війна — це не лише спецпризначенці сусідньої держави, перевдягнуті в трактористів/шахтарів.
Юрій Лапаєв
Світ
У 2014-му питання збереження національної державності стало руба. Апологети «возз’єднання» з Росією втратили не лише аргументи, а й моральне право на участь у публічній дискусії. Декомунізація поставила крапку і в давній суперечці з тими, хто ностальгував за СРСР, у якому національне питання нібито було вирішене раз і назавжди. Але нові часи породжують нових опонентів.
Максим Віхров
Політика
Чому роль національної держави в розвитку економіки лише зростає в наш час
Олександр Крамар
Економіка
Про політичний сенс національно-культурної ідентичності
Ігор Лосєв
Політика
Національну державу зазвичай асоціюють із ХІХ століттям, у якому вона народилася й стала найпоширенішою формою суспільно-політичної спільноти.
Олексій Сокирко
Історія
Як відновлюють міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській та як люди з «ЛНР» дістаються до підконтрольної Києву Луганщини
Станіслав Козлюк
Суспільство
Чи повинне військо тягнути на собі професійних спортсменів
Іван Вербицький
Суспільство
Що відбудеться в разі закінчення режиму припинення вогню, про який домовилися для Північної Сирії Вашингтон та Анкара, цілковито незрозуміло. Наш репортер, один із небагатьох західних журналістів там, повідомляє з району воєнних дій
Альфред Гакенсберґер
Світ
Росія діє в Африці комплексно й багатовекторно, а її експансія має гібридний характер
Володимир Заблоцький
Світ
Антисемітизм не зник. Цілком очевидно, що нині він, навпаки, міцніє.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
На тлі занепаду Pax Americana стає очевидно, що зовнішня політика випливає з внутрішньої.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Під час Конгресу культури «Перехід 1989», що відбувався у Львові 11–13 жовтня, Тиждень поспілкувався з польською публіцисткою Боґумілою Бердиховською про трансформації в польському суспільстві, історичні наративи, а також роль інтелектуалів у польсько-українському діалозі.
Ольга Ворожбит
Світ
Після відставки Маттео Сальвіні виступає проти жовто-червоного уряду й щодня вимагає «повернути італійцям право вирішувати». Але з цим йому доведеться почекати до 2022 року. Проблема в тому, що відколи він пішов з уряду, його популярність падає
Вірджинія Кірст
Світ
Країна поводиться як флагман екології, але її достаток зав’язаний на нафті. Зараз державний нафтовий концерн значно підвищує видобуток і купівлею акцій доводить кліматичну політику Осло до абсурду
Франк Штокер
Світ
Велетенські бюджети, залучення діаспори й технологічне шпигунство. Що лежить в основі китайського наукового дива
Олег Фея
Наука
«Трагедія на Одещині: у страшній ДТП загинуло вісім людей, колишній поліцейський зґвалтував власну доньку, у Полтавській області 20-річна мати викинула у вигрібну яму новонароджену дитину, Чупакабра розгулює Чорнобильською зоною, величезний метеорит наближається до Землі, чи час українцям знову купувати долари і чи є життя після смерті — про все це дивіться у вечірньому випуску новин на «1+1».
Антін Мухарський
Авторські колонки
Феномен ляльки обертається довкола антропоморфних речей, а символічний зв’язок із нею супроводжується ігровою комунікацією.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як візит до СРСР відомого французького політика посприяв відбілюванню іміджу сталінського режиму
Ірина Дмитришин
Історія
Чим запам’ятався Римський фестиваль цього року
Катерина Барабаш
Культура
Віце-президент Франкфуртського книжкового ярмарку в інтерв’ю, організованому для Тижня Українським інститутом книги, розповів про інтерес до національних книжкових відзнак і премій, нові тренди та зміни у виданні та читанні книжок та державну підтримку перекладів як інвестицію, а не видатки.
Ганна Трегуб
Культура
Володимира Бабича багато що пов’язує з Донецьком: він там народився, закінчив університет, працював регіональним представником, біля рідного міста був поранений, коли пішов захищати його на початку війни. А нині живе в Краматорську, бо там потрібна допомога таким, як він сам, ветеранам.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Десинхронія — тимчасове порушення сну внаслідок авіаперельоту з перетином кількох часових поясів, що призводить до втоми, безсоння, дратливості. Це короткий опис стану, у якому я перебуваю кілька разів на рік, приїхавши до Європи або повернувшись назад.
ОНУХ
Авторські колонки