Ківалов вважає, що його телефонними розмовами цікавляться іноземні розвідки

15 Червня 2011, 16:30

Як наголошується в коментарі, дозвіл на прослуховування незаконно ініціював капітан міліції. 6 червня проти цього офіцера прокуратурою Одеської області порушено кримінальну справу.

«На сьогодні зібрано достатньо доказів, які підтверджують, що капітан міліції, начальник одного з секторів Одеського обласного управління Міністерства внутрішніх справ, вдавшись до підробки документів, на замовлення поки не встановленої особи, організував незаконне прослуховування мобільного телефону С.Ківалова. Його офіційно визнано потерпілим у даній кримінальній справі», – наголошується у коментарі.

«Це прецедент за всі 20 років незалежності в Україні, коли кримінальна справа за незаконне «прослуховування» телефону порушуються не за фактом, а проти конкретної особи. Не в останню чергу – через відверте нахабство і цинізм, якими відрізнилися «слухачі». «Прослуховування» Ківалова прив`язали до першої кримінальної справи, що потрапила під руки. Відстежуючи дії злочинниці з Одеської області, офіцер міліції звернувся до суду за санкцією на прослуховування, але телефон вказав не її, а Ківалова», – відзначили у прес-службі.

Слідство поки не встановило, хто віддав наказ міліціонеру і керував його діями.

«Однозначно можна сказати, що це людина, яка має владу і гроші. Не виключено, що йдеться про групу зловмисників, які незаконно прослуховують вищих посадовців держави. Можлива мета – провокація проти самого Ківалова, продаж цієї інформації зацікавленим особам всередині країни або іноземним розвідкам. Новий злочинний бізнес «перевертнів» у погонах? За деякими даними, замовити чиєсь прослуховування через міліцію коштує 5–10 тисяч доларів. Кілька днів тому офіцер поспіхом звільнився з органів міліції. Слідство триває», – зазначається у коментарі.

Нагадаємо, у березні Ківалов заявляв, що Венеціанська комісія несправедливо розкритикувала законопроект «Про мови в Україні» .

Законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 7 вересня 2010 року. Ним визнається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, у діловодстві, законодавстві та освіті. 

На початку січня цей законопроект негативно оцінив Верховний комісар Організації з безпеки і співробітництва у Європі у справах національних меншин Кнут Волленбек.