Кіпр продавав паспорти ЄС обвинуваченим у корупції олігархам з України – The Guardian

18 Вересня 2017, 09:47

Російські олігархи і представники еліти України, яких звинувачують в корупції, змогли отримати громадянство країн Євросоюзу в рамках так званої "програми золотих віз". Про це пише видання The Guardian.

Зазначається, що з 2013 року уряд Кіпру заробив понад 5,5 мільярдів доларів, надаючи громадянство надбагатим людям, які в обмін на інвестиції в кіпрську економіку, отримують право жити і працювати де завгодно в Європі. 

Наскільки відомо, пише газета, в рамках цієї програми понад 400 осіб отримали кіпрські паспорта. Журналістам газети вдалося побачити список надбагатих іноземців, які отримали таким чином європейське громадянство. Видання вказує, що серед них є член парламенту Росії та засновник найбільшого комерційного банку України.

Згідно кіпрським правилами, людина, що бажає отримати таким чином громадянство країни, повина інвестувати або два мільйони євро в місцеву нерухомість, або купити державні облігації Кіпру на суму в 2,5 мільйона євро. При цьому кандидат на громадянство не зобов'язаний знати місцеву мову, або проживати в країні. Він лише повинен відвідувати Кіпр раз на сім років. Guardian пише, що політики в інших країнах Європи спостерігає за цим з тривогою.

Міністерство фінансів Кіпру наполягає, що програма надання громадянства призначена для "реальних інвесторів, які відкривають свій бізнес і живуть на Кіпрі". За словами чиновників, вони ретельно перевіряють усіх подають прохання на громадянство, зокрема, на предмет відмивання грошей. Мінфін нагадує, що Кіпр не єдина країна ЄС, що надає громадянство інвесторам, пише Guardian.

Видання зазначає, що до кінця року в європейському парламенті пройдуть дебати з питання про те, чи слід країнам, які продають своє громадянство (ще одним прикладом такої країни є Португалія), ретельно перевіряти можливих кандидатів.