НОВИНИ

Mail.ru намагається обійти українські санкції через офшорну компанію на Кіпрі - Inform Napalm

Для цього було створено домен poshukach.com.

Mai.Ru Group не збирається відмовлятися від отримання прибутку з українців і, як наслідок, робить все можливе для збереження свого впливу на території України. Про це повідомляє Inform Napalm.

Згідно із повідомленням, 24.05.2017 був створений домен poshukach.com. З моменту реєстрації сайт швидко набрав популярність і, за даними Alexa, на 12.06.2017 займає 492 місце за відвідуваностю в Україні. Але, незважаючи на назву в українському стилі, з Україною «Пошукач» ніяк не пов'язаний.

Інтерфейс сайту російсько-англійський, без натяку на український.

 

Домен POSHUKACH.COM був зареєстрований російським реєстратором RU-CENTER, інформація про реєстранта домену прихована російським сервісом whoisproxy.ru, а сам сайт розташований в мережі, що територіально належить Росії:

Вихідний код головної сторінки сайту містить посилання на браузер FreeU, одним з розробників якого є Mail.Ru Group.

Nessly Company офшорна компанія, афільована з Mail.Ru Group зареєстрована на Кіпрі. Мережа, в якій розташований сервер браузера FreeU, також зареєстрована на Nessly Company.

Директором Nessly Holdings Ltd вказана Олена Азаренко (Elena Azarenko).

Також Азаренко займає (або займала) посаду директора в компаніях, пов'язаних з MRG: MGL Mail.Ru Equity Limited, VK.COM Holdings Limited, MRGroup Invetsments Limited, Odnoklassniki Holdings Limited, MGL Mail.Ru Internet Assets Limited.

Пошук в LinkedIn підтверджує, що Elena Azarenko працює в MRG.

Таким чином, можна з великою ймовірністю стверджувати, що Nessly Holdings Limited тісно пов'язана з Mail.Ru Group. Через цю компанію Mail.Ru Group намагається обійти санкції, введені відносно російських IT-компаній в Україні: ні домен POSHUKACH.COM, ні, пов'язані IP-адреси, не блокуються українськими провайдерами; як наслідок - Mail.Ru продовжує бути присутнім на українському ринку, використовувати власний пошуковий движок для показу результатів, які Mail.ru вважатиме «більш релевантними», а також заробляти на рекламі, яку показує українським користувачам.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Департамент кіберполіції запропонував користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соцмереж згідно з указом президента про введення в силу санкцій, під які потрапили «ВКонтакте», «Однокласники», Mail.Ru Group і сервіси «Яндекса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.