«Це не має прямого відношення до Митного союзу. Але якщо за якимись групами товарів у наших партнерів по МС будуть дуже великі тривоги з приводу можливого реекспорту з території України, то цей механізм може сприяти, скажімо так, вирівнюванню умов. Безумовно, ми зможемо підвищити рівень захисту нашого ринку», – заявив Кінах.
Він зазначив, що, за правилами СОТ, відповідну заявку Україна повинна подати до жовтня 2011 року.
«Країна, яка є членом СОТ, раз на три роки має право оформити заявку на можливість перегляду тарифних, митних та інших умов членства у цій організації на наступний трирічний період. Це передбачено 28-ю статтею Генеральної угоди про тарифи. Якщо заявка подана не буде, відповідно, не буде можливості і переглядати мита», – заявив президент УСПП.
Він також підкреслив, що актуальність питання про зміну мит, зокрема збільшення імпортних, визначається зростанням негативне сальдо зовнішньої торгівлі України.
«Ми споживаємо імпорту значно більше, ніж експортуємо. При цьому, за номенклатурою імпорту є дуже багато видів продукції, яку ми можемо виробляти самі за умови відповідної локалізації виробництва.
Тому нам необхідно економічними методами у рамках можливостей СОТ посилити захист внутрішнього ринку і позиції наших товарів на зовнішніх ринках», – сказав Кінах.
Як повідомлялось, Україна планує подати заявку до СОТ для забезпечення можливості упродовж трьох років ініціювати, у разі потреби, перегляд тарифних мит.
Експерти рекомендують Кабміну підготуватися до зустрічних вимог інших членів СОТ, які будуть досить жорсткими. Не виключно, що СОТ та її впливові члени, які є важливими торговими партнерами України, можуть вкрай негативно поставитися до масштабного перегляду тарифних зобов'язань.
Нагадаємо, раніше уряд повернув практику індикативних цін на товари, що імпортуються для збільшення декларованої вартості цих товарів, що є прямим порушенням зобов’язань, узятих Україною під час вступу до СОТ. Крім того, збільшення індикативних цін провокує контрабанду й корупцію.