Кількість жертв масових заворушень в Казахстані зросла до 16

26 Грудня 2011, 07:20

«Двадцять п'ятого грудня в лікарні помер від ран ще один чоловік», – пише видання з посиланням на представника жанаозенского міського моргу.

Раніше повідомлялося про 15 загиблих.

Як відомо, у Жанаозені в середині грудня відбулися масові заворушення. У місті спалено десятки будівель. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв 17 грудня ввів в місті надзвичайний стан. До 5 січня в Жанаозені діє комендантська година, обмежено рух, заборонені мітинги, обмежена фото-і відеозйомка та використання копіювально-розмножувальної техніки. Безладам передував кількамісячний страйк працівників нафтових компаній, незадоволених зарплатою. Суд визнав страйк незаконним, її учасники звільнені. Кілька днів перед обласним акіматом в Актау (адміністративний центр Мангістауської області) стояли від 100 до 400 людей, серед яких були і звільнені з компаній робітники.

Правоохоронні органи в Жанаозені затримали 19 осіб за заклики до саботажу і акцій непокори.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв відвідав з робочою поїздкою Мангістауську область і доручив Генеральній прокуратурі і Міністерству внутрішніх справ вжити всіх необхідних заходів з розслідування кримінальних справ за фактами масових заворушень в Жанаозені.