Кібератака не зачепила державні установи захищеного контуру – РНБО

27 Червня 2017, 17:43

Через потужну кібератаку на українські інформаційні системи Національний координаційний центр кібербезпеки працює за протоколом швидкого реагування. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає прес-служба РНБО.

За його словами, всі державні установи, які виконували рекомендації Національного координаційного центру кібербезпеки та були включені до захищеного контуру (захищений вузол інтернет-доступу), не зазнали пошкодження.

«Зараз фахівці з питань кібербезпеки в оперативному режимі надають допомогу держустановам, які з суб'єктивних причин не увійшли до захищеного контуру, об'єктам критичної інфраструктури, а також банківському сектору», – сказав Турчинов, додавши, що вже зараз, первинно проаналізувавши вірус, можна говорити про російський слід.

Водночас Секретар РНБО наполягає на тому, що рішення Національного координаційного центру кібербезпеки – «це не факультатив, а є обов'язковими для виконання всіма державними установами».

«Йдеться про необхідність всім держустановам увійти до захищеного контуру інтернету та виконували всі вимоги фахівців з кібербезпеки. Також рекомендуємо зробити це і банківським установам, насамперед, державним», – наголосив він.

Зазначимо, 27 червня відбувається хакерська атака, внаслідок якої невідомим вірусом уражено українські банки, державні та комерційні підприємства.

Відомо, що виведені з ладу комп'ютери Кабінету Міністрів України, Ощадбанку, банку Південний, ОТП, КредоБанк, Укрзалізниці, Аеропорту "Бориспіль", мережі магазинів "Епіцентр", Нової пошти, ДТЕКу, Укренерго, мережі заправок ТНК, Київводоканалу, "Укрпошти", клініки "Борис", мережі магазинів "Ашан".

Радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що кібератака організована спецслужбами Російської Федерації і є одним з елементів гібридної війни проти України. 

У СБУ зазначили, що враження комп'ютерних мереж України відбулось за допомогою раніше відомого, але модифікованого вірусу-вимагача (так зване Ransomware). 

Усі новини за темою шукайте за посиланням: Потужна кібератака в Україні