Хорошковський: Україна і ЄС до кінця року можуть наблизитись до підписання угоди про асоціацію

17 Травня 2012, 12:54

"Частина угоди, яка стосується створення зони вільної торгівлі, вимагає згоди з боку Європейського парламенту, а повністю вся угода про асоціацію потребує ратифікації усіма національними парламентами. З технічної точки зору ми могли б підійти до підписання і початку процесу ратифікації вже до кінця року" – сказав він.

У той же час Хорошковський зазначив, що існує і політична складова цього питання.

"Наші європейські партнери неодноразово говорили про те, що доля угоди про асоціацію залежить від вирішення ситуації зі справою екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Тривалий час точаться дискусії, наскільки правомірною є така зв'язка, але факт залишається фактом – це позиція серйозних сил всередині ЄС», – підкреслив перший віце-прем'єр.

За його словами, питання верховенства права, безумовно, є винятково важливим, але порядок денний України-ЄС не може обмежуватися лише справою Тимошенко.

"Нам все одно доведеться адаптувати величезний обсяг законодавства, врегулювати цілий перелік технічних завдань, які, так чи інакше, необхідні для просування України до Європейського Союзу. Тому я, як відповідальний за євроінтеграцію, пропоную не просто стояти і чекати, а рухатися по всім іншим пунктам порядку денного", – заявив Хорошковський.

Нагадаємо, 30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію. Для набрання чинності угодою необхідно її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом і національними парламентами всіх країн-членів ЄС.

У березні глава МЗС Костянтин Грищенко прогнозував, що угоду про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписано не раніше жовтня 2012-го – березня 2013-го.

За даними видання EurActiv, Хорошковський під час візиту до Брюсселя 25 квітня пообіцяв іноземним журналістам звільнити Тимошенко в обмін на підписання угоди про асоціацію.