Хорошковський пояснив, що євроінтеграція – це такий стиль життя

30 Серпня 2012, 09:51

"Я прихильник європейської інтеграції України, більше того – я вірю в її успішність", – заявив Хорошковський.

Він підкреслив, що якби не вірив в успішність євроінтеграції, то не займався б цим питанням в уряді.

"Вступ у ЄС – це, у першу чергу, соціокультурні цінності, і вже потім – економіка", – зазначив Хорошковський.

Зі слів першого віце-прем'єра, європейський вибір України – це вибір стилю життя.

Як повідомлялось, Міністерство закордонних справ сподівається на підписання угоди про асоціацію України і Європейського Союзу до 2013 року.

У липні під час неформальної зустрічі з Клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії президент Віктор Янукович пояснив, що євроінтеграцію України гальмують неконкретні європейці.

За словами Януковича, стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України, але «європейці не готові до конкретних кроків і віддають перевагу заявам».

Нагадаємо, 1 липня президент Польщі Броніслав Коморовський, заявив, що євроінтеграція України перебуває під великим знаком питання через внутрішньополітичну ситуацію та незрозумілий розвиток подій напередодні парламентських виборів.

Загалом у Європі сумніваються в готовності України до угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграція України зупинена, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.

Читайте також: Ратифікувавши Угоду про зону вільної торгівлі в межах СНД, влада політично підтримала кремлівську стратегію євразійської інтеграції