НОВИНИ

ЄС вкотре закликає українську владу поважати права Тимошенко та Луценка

Брюссель вважає рішення Центральної виборчої комісії України про виключення Юлії Тимошенко та Юрія Луценко з виборчих списків ВО «Батьківщина» «логічним наслідком, в основі якого недоліки судових процесів», і ще раз закликає українську владу поважати верховенство права. Про це заявив прес-секретар європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано.

"Рішення Центральної виборчої комісії є, на жаль, логічним наслідком, в основі якого  недоліки судового процесу, щодо яких ЄС уже заявив свої  висновки і висловив глибоку стурбованість", - заявив Стано в Брюсселі.

Стано нагадав про рішення Європейського суду з прав людини у справі Луценка від 3 липня, яке "підтвердило стурбованість, яку послідовно висловлює  ЄС, про ... політично мотивовані судові процеси в Україні".

 "Відразу ж після цього ми закликали українську владу вжити термінових заходів для виправлення системних процедурних недоліків, встановлених цим рішенням. ЄС ще раз закликає українську владу повністю поважати верховенство права, включаючи незалежність судової системи", - заявив він.

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК відмовилася реєструвати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в депутати Ради від партії ВО «Батьківщина», а також від партії "Батьківщина".

Об'єднана опозиція  назвала рішення ЦВК антиконституційним та  закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.

Також представники об’єднаної опозиції мають намір подавати до Адміністративного суду скаргу на відповідне  рішення ЦВК

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.