У ній він попереджає, що не бажаючи розмовляти з опозицією, влада віддає вулиці радикалам з якими, після того як вони відчують силу, домовитися вже буде неможливо.
Колишній співвласник ЮКОСу вважає, що Путін, керуючи країною, дотримується кількох принципів.
По-перше, він вважає, що демократія – це влада більшості, при цьому меншість має приймати цю владу і підкорятися їй.
По-друге, влада більшості означає право застосування примусових заходів, включаючи фізичну силу і репресії, до меншості від імені більшості у всіх випадках, коли меншість протестує або навіть просто активно заперечує, а отже, відсутня необхідність домовлятися з меншістю.
По-третє, Путін вважає, що на найближчі шість років право говорити від імені більшості належить виключно йому, пише Ходорковський.
Він зазначає, що поки Кремль тішить себе тим, що Москва – це не Росія. Але, за його словами, столиця РФ – це та ж Росія, але яка пішла вперед.
"Втім, 15-20-мільйонний московський, 8-10-мільйонний пітерський, а також уральський, сибірський, поволзький регіони, що стрімко пробуджуються, – цього цілком достатньо, щоб ОМОН перестав бути серйозним аргументом, перетворившись в "червону ганчірку", – вважає бізнесмен.
Колишній співвласник ЮКОСу пише, що "громадяни, виходячи на мирну демонстрацію сотнями тисяч, намагалися домовитися. Коли їм в переговорах відмовляють, вони залишають вулицю радикалам. Тільки от радикали – це не інопланетяни, а наші сусіди, наші близькі люди, це наші діти" .
Нагадаємо, в кінці 2010 року Хамовницький суд Москви засудив Ходорковського та його партнера Платона Лебедєва до 14 років колонії кожного за звинуваченням у розкраданні 200 млн тонн нафти і відмиванні грошей.
З урахуванням вироку від 2005 року по першій справі, згідно з яким вони були засуджені на вісім років позбавлення волі кожен, і проведеного в ув'язненні часу, термін їх покарання повинен був закінчитися в 2017 році.
Проте пізніше Московський міський суд пом'якшив покарання на один рік, і тепер Ходорковський і Лебедєв можуть вийти на свободу в 2016 році.