НОВИНИ

Ходорковському і Лебедєву закінчили читати вирок. За чотири дні

Сьогодні Хамовницький суд Москви завершив зачитувати вирок Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву. Вони засуджені на 14 років.

Екс-глава НК «ЮКОС» Михайло Ходорковський і колишній керівник МФО «Менатеп» Платон Лебедєв будуть перебувати в московському СІЗО-1 («Матроська тиша») до набрання чинності вироку суду.

«Місце утримання М. Ходорковського і П. Лебедєва не буде змінено до тих пір, поки рішення суду не набере законної сили. З початку судових слухань по другій кримінальній справі стосовно Ходорковського і Лебедєва вони перебувають в столичному слідчому ізоляторі «Матроська Тиша», – повідомив офіційний представник Федеральної служби виконання покарань Росії Олександр Кромін.

Він також зазначив, що після вступу вироку в силу місце відбування М. Ходорковським і Лебедєвим П. призначеного судом покарання буде визначено відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу РФ.

Нагадаємо, Михайло Ходорковський був заарештований у кінці 2003 року, Платон Лебедєв - в липні 2003 року. За цією справою вони були  засуджені до дев'яти років позбавлення волі за звинуваченням у шахрайстві і несплаті податків і етаповані в колонію. Вирок по першій кримінальній справі у 2005 році суд зачитував 12 днів. Пізніше Мосміськсуд понизив їм покарання до восьми років кожному. Друга кримінальна справа стосувалася розкрадання нафти «ЮКОС». Їм дали по 13,5 року колонії загального режиму. З урахуванням першого вироку вони проведуть в колонії по 14 років.

Суд постановив, що покарання буде відраховуватися з лютого 2007 року, проте їм буде зарахований час, відбутий за першим строком, тобто фактично покарання буде обчислюватися з 2003 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги