Хіматака на Скріпаля. У Солсбері могли залишити місця, заражені “Новичком”

20 Квітня 2018, 09:45

У британському місті Солсбері, де отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку, можуть знаходитися залишки нервово-паралітичного отруйної речовини "Новичок". Про це 19 квітня під час зустрічі з місцевими жителями заявив науковий консультант британського міністерства навколишнього середовища Іен Бойд.

 

Зазначається, що в рамках зустрічі обговорювалося процес хімічної очистки в Солсбері. Згідно з повідомленням, наразі деконтамінації проводиться на дев'яти об'єктах, пов'язаних з отруєнням Скріпаля.

 

Водночас Бойд наголосив, що в місті можуть бути місця з небезпечно високою концентрацією отрути "Новичок", про які не було відомо раніше. Передбачається, що роботи по хімічному очищенню займуть кілька місяців.

 

Як повідомлялося, Велика Британія та США заявили, що лише Росія мала мотиви, технічні засоби та досвід для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки в Солсбері. 

 

12 квітня Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила результати розслідування у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. Згодом ОЗХЗ повідомила, що не виявила хімічну речовину BZ у пробах у справі про отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки в Солсбері. 

 

Зокрема, фахівці ОЗХЗ заявили, що екс-полковник ГРУ був отруєний нервово-паралітичною речовиною.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.