Керрі пояснив Лаврову, що федералізація України не залежить від бажання Росії

31 Березня 2014, 08:56

Держсекретар зазначив, що серед тих пропозицій, які висловили США – забезпечення прав національних меншин, урегулювання мовних проблем в Україні, залучення міжнародних спостерігачів, інклюзивна конституційна реформа, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і провокаторів.

Керрі заявив, що жодне рішення щодо України не може ухвалюватися без участі легітимного уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком, з яким Керрі, за його словами, розмовляв раніше в неділю.

Держсекретар повідомив, що США консультуються з урядом України по кожному питанню при переговорах з Росією.

За словами Керрі, уряд України рухається вперед шляхом важких, але потрібних реформ і міжнародне співтовариство буде підтримувати його на цьому шляху. 

Держсекретар відзначив, що серед пропозицій по деескалації, які зробили США, відведення російських військ від кордонів з Україною.

За його словами, присутність цих військ створює атмосферу страху й залякування й не додає позитивного клімату, який настільки потрібний Україні в цей час. 

Керрі заявив, що під час відвертої бесіди з Лавровим він назвав дії Росії "незаконними" і підкреслив, що Росія перебуває, як він висловився, на "неправильному боці історії".

Проте, на думку Керрі, Лавров висловив бажання Росії підтримати Україну в її перехідному періоді.

Відповідаючи на запитання про можливість федералізації України, як це пропонує Росія, Керрі заявив, що самі українці повинні ухвалювати рішення щодо цього приводу.

"Вирішувати це без українців було б неправильно", – відзначив він.

Як відомо, представники РФ впродовж кількох тижнів наполегливо просувають ідею федералізації України. 

Так, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що кризу в Україні неможливо вирішити без введення федеративного устрою в країні.

А голова комітету з міжнародних справ Державної Думи Алєксєй Пушков заявив, що захистити права росіян в Україні можна начебто лише федералізацією.
 
Між тим, Міністерство закордонних справ України запропонувало російській стороні звернути увагу на "катастрофічний стан і повне безправ’я власних національних меншин, в тому числі української, перш, ніж диктувати свої ультимативні умови суверенній і незалежній державі".