Роботу аспірант кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Кернес писав більше двох років.
У роботі на 136 сторінок Кернес спирався на спеціально проведене соцдослідження, об'єктом якого стали 183 слухача Академії і депутати міськради. На думку опитаних , «правлячі еліти в Україні (як центральні, так і регіональні) сьогодні становлять сплав між керівниками органів влади та представниками великого бізнесу».
«Роль регіональної еліти в житті регіонів респонденти оцінюють більш позитивно, ніж правлячої еліти в житті України», – йдеться в авторефераті.
Респонденти назвали елітою президента (55% респондентів), прем'єр -міністра (70%); Кабмін (63 %); народних депутатів (63 %); прокуратуру, СБУ та «силові органи» (57%), великому бізнесу віддали тільки 27 %.
«Можливо, це пов'язано з тим, що багато представників великого бізнесу зараз представлені в Кабміні і ВР», – робить висновок аспірант Кернес. Також у роботі є думка про те , що «правляча еліта дбає переважно про себе, зміцнюючи власні позиції».
Науковий керівник – доктор політичних наук, професор Валентина Гошовська (екс-депутат ВР III скликання) .
Журналістів на відкритий захист не пустили охоронці Кернеса.
«Можеш не чекати, в зал ми тебе ні за яких обставин не пустимо. Так, захист відкритий , але ти туди не потрапиш, змирися », – заявив охоронець. Коли за Кернесом зачинилися двері залу №1, де проходив захист, охоронці мера зайняли позиції на вході, закривши таким чином двері .
За словами одного з членів ради, мер тримався спокійно, впевнено і навіть усміхався: «Все пройшло академічно, організовано, без відхилень від протоколу».
Відповідно всі члени ради проголосували «за».
«Кожен, хто має позитивний результат, повинен бути задоволений. Я працював над цією дисертацією кілька років. У житті нічого легко не дається » , – зазначив після захисту Кернес.
Як повідомлялось, у березні Харківського міського голову Геннадія Кернеса нагородили Золотою зіркою «Герой козацького народу».
Також Кернесу присвоєно звання «генерал армії» МАК, і він обраний академіком Міжнародної академії Козацтва за вагомий внесок у розвиток академічної науки і козацького руху, відродження історичних, культурних, духовних, патріотичних традицій.
Читайте також: У Раді засідають 26 докторів наук, 100 кандидатів, 22 професори і понад два десятки доцентів