НОВИНИ

Російські «казакі» прогнозують смерть українського козацтва без Митного союзу

Російські козацькі організації виступають за вступ України до Митного союзу. Про це сьогодні на прес-конференції заявив президент «Міжнародної академії козацтва» Михайло Ямненко.

За його словами, розвиток козацтва буде значно ускладнений, якщо Україна не стане учасником Єдиного економічного простору і Митного союзу.

Ямненко нагадав, що сьогодні діє програма співпраці прикордонних козацьких фермерських господарств, колективних сільгосппідприємств, сільгоспкооперативів України і Російської Федерації на 2011-2015 роки. Цю програму розробили Кабінет міністрів України і уряд РФ.

«Основні виконавці програми - це місцеві органи влади: від України - Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька область і Крим, від РФ - Брянська, Курська, Білгородська, Воронезька, Ростовська області, Краснодарський край», - сказав він.

За словами Ямненка, в результаті реалізації програми базові показники соціально-економічного розвитку сільського господарства в прикордонних регіонах істотно покращаться.

«До 2015 року вони підвищаться відносно 2010 року вдвічі. У програмі візьмуть участь близько 25 тисяч козацьких фермерських господарств», - зазначив він.

У свою чергу відповідальний секретар комісії Митного союзу Сергій Глазьєв наголосив зростання прикордонної торгівлі між Росією і Казахстаном після створення Митного союзу: «У Казахстані ми зняли митне оформлення і контроль з 1 липня минулого року і фактично зараз у нас товарообіг з сусідніми регіонами збільшився у кілька разів... Це пов`язано з тим, що разом з митним контролем ми зняли з кордонів санітарний, ветеринарний і фітосанітарний контроль».

Він бачить у десятирічній перспективі приріст економічної активності України, яка вимірюється валовим продуктом, на рівні 15%, що становить від 50 до 100 млрд. доларів додаткових доходів, одержаних за рахунок роботи в рамках єдиного простору. 

Нагадаємо, православні Московського Патріархату попросили у президента Віктора Януковича статус домінуючої церкви та закликали його припинити інтеграцію в «чужу та ворожу структуру» – Євросоюз.

Напередодні, на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у  Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.