Керівники Федерації профспілок та Союзу промисловців хочуть “терміново” побачитись з Януковичем

11 Листопада 2013, 19:07

Представники Федерації профспілок та Союзу промисловців відзначають погіршення ситуації в українській промисловості у зв'язку з виникненням складнощів у відносинах з Російською Федерацією.

"У зв'язку з призупиненням Російською Федерацією сертифікатів на поставку продукції транспортного машинобудування зупиняються такі підприємства, як Азовмаш, Стахановський вагонобудівний завод, Дніпровагонмаш, Крюківський вагонобудівний завод. Аналогічні проблеми виникли на підприємствах кондитерської галузі (Вінниця, Маріуполь та ін.) Через негативну зовнішню кон'юнктуру зупинилися підприємства хімічної галузі (Сєвєродонецьк, Черкаси, Рівне та ін.)", – йдеться у листі УСПП.

"В цілому спад виробництва в машинобудуванні в січні-вересні 2013р. Склав 13,6 %, хімічної промисловості – 19,6 %. У групі непродовольчих товарів споживання на внутрішньому ринку України частка імпортної продукції складає 57-60%. Ситуацію ускладнює відсутність доступу виробників до кредитних ресурсів", – наголосили в організації

"У Федерації профспілок України надходять численні звернення від профспілкових організацій, членів профспілок, в яких висловлюється глибока стурбованість погіршенням в останні місяці економічного стану підприємств через ускладнення виробничих зв'язків з партнерами, зокрема в Російській Федерації та інших країнах СНД" , – зазначає голова ФПУ Юрій Кулик.

Він заявляє, що це спричиняє скорочення робочих місць і неповну виплату зарплат.

Представники об'єднань заявили про готовність співпрацювати з владою для вирішення цих проблем і просять зустрічі з главою держави.

Нагадаємо, у серпні Росія тимчасово ввела до переліку "ризику" усіх імпортерів України, що фактично блокувало український експорт до РФ.

У посольстві РФ в Україні заявили, що Ситуація з українськими товарами на російській митниці була репетицією щодо посилення контролю у разі підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У Європарламенті вважають, що нинішня поведінка Росії стосовно України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною.