НОВИНИ

У Європарламенті вважають, що дії Росії щодо України не відповідають нормам міжнародного права

У Європарламенті вважають, що нинішня поведінка Росії стосовно України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною. Про це глава комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок (Німеччина) заявив за результатами спеціального засідання комітету щодо ситуації в Україні.

«Росія використовує свої можливості (тиску на Україну у сфері торгівлі – Ред) всупереч міжнародному праву, яке визначає суверенне право кожної країни ухвалювати свої рішення. І це лише питання Києва – чи підписувати Угоду про асоціацію з ЄС - але не Москви чи Брюсселя. Тому така поведінка Росії є неприйнятною», - заявив європарламентарій.

Він уточнив, що, зокрема, йдеться про позицію РФ стосовно цін на енергоносії та митної політики, щоб змусити Україну не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Брок повідомив, що комітет Європарламенту у закордонних справах сьогодні на своєму засіданні закликав Єврокомісію і країни-члени ЄС чітко визначити свої позиції стосовно дій Росії у нинішній ситуації з Україною, зокрема, на зустрічі G20, яка відбудеться наступного тижня у Санкт-Петербурзі.

Крім того, Брок поінформував, що Європарламент також планує ухвалити резолюцію, у якій висловить власну позицію щодо торговельних відносин між Україною і Росією.

Нагадаємо, лідер фракції УДАР Віталій Кличко на спеціальному засіданні комітету Європарламенту із закордонних справ у Брюсселі наголосив, що торговельна війна, розпочата Росією, - це спроба тиску та погроз Україні, щоб зашкодити підписанню нею Угоди про асоціацію з ЄС.

27 серпня комісар ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле після зустрічі з секретарем РНБО України Андрієм Клюєвим заявив про неприйнятність зовнішнього тиску на Україну через намір країни підписати угоду про асоціацію з Європейським союзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.