Керівник СЦКК від України розповів про терміни розведення сторін на лінії розмежування

2 Жовтня 2016, 15:12

Керівник української сторони СЦКК Борис Кременецький розповів про розведення сил і засобів на лінії розмежування у зоні АТО на Донбасі. Зокрема, що збільшення кількості обстрілів вплине на терміни розведення.

«Звичайно, вплине, і ми зараз, за останню добу, спостерігаємо значне збільшення кількості обстрілів», – сказав Кременецький в ефірі «Телеканалу 112».

Він заявив, що, зокрема, розведення сил у Станиці Луганській поки що неможливе через обстріли з боку бойовиків. «Я б утримався від коментарів та встановлення термінів, тому що вчора і позавчора ми спостерігали обстріли в Станиці Луганській. Фахівцями Спільного центру зафіксовано й задокументовано результати цих обстрілів, і ми сьогодні надаємо на розгляд ОБСЄ», – сказав він.

Також Кременецький додав, що в Петровському розведення сторін не може початися, поки бойовики не забезпечать вільне пересування спостерігачам місії ОБСЄ і не розмінують територію. 

«Про Петровське. Як учора повідомляла СММ ОБСЄ, вона відчуває певні перешкоди у свободі пересування в даному районі. А згідно з угодою, там написано, що має бути забезпечено вільне пересування ОБСЄ. На наш погляд, сторона окремих районів Донецької області повинна здійснити розмінування своєї території і забезпечити вільне пересування місії ОБСЄ. Зі свого боку інженерні роботи проводяться ЗСУ на всіх трьох ділянках, будуються спостережні пункти для ОБСЄ і офіцерів СЦКК. Проводиться розмінування території та маркування тих перешкод, які ще є», – пояснив Кременецький.

За його словами, єдиний пункт, де на даний момент вдалося розвести війська – це Золоте.

«Вчора ми провели розведення сил поблизу Золотого з боку окремих районів Луганської області. Там офіцер брав участь з російської сторони, з української сторони – я особисто. Також патрулі ОБСЄ з обох сторін були присутні на місцях», – поінформував керівник української сторони СЦКК.

Нагадаємо, в районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. 

Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. Підготовка до розведення сил стартувала 22 вересня.

30 вересня начальник Генштабу Віктор Муженко повідомив першому заступнику голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александру Хугу, що бойовики на Донбасіпродовжують обстріли та провокації навіть на ділянках, визначених для відведення військ.