«Ми розуміємо, люди занепокоєні тим, що в процесі проведення гідророзриву можуть бути забруднені водоносні прісні горизонти. Я поясню, чому це малоймовірно, на прикладі свердловини Біляївська-400, яку ми вже зараз буримо спільно з нашим партнером ПАТ «Укргазвидобування»», – сказав він.
Тайлі уточнив, що проектна глибина свердловини становить більше ніж 5 км, а водоносні прісні горизонти містяться у верхніх шарах, до кількох сотень метрів. «Газоносні ж пісковики, які є метою нашого дослідження, залягають на глибині від 2 до 5 км! Тріщини ж, які утворюються при гідророзриві, зазвичай мають довжину до кількох десятків метрів. Ці тріщини та водоносні шари розділяють кілометри гірських порід», – пояснив голова Shell в Україні
Він вказав, що коли здійснюється буріння верхніх шарів, що проходять через водоносні горизонти, то використовуються не хімікати, а вода або розчин на повітряній основі. «Коли пробурили цю верхню секцію, спускаємо сталеву колону, яку цементуємо. Потім у свердловині встановлюється кілька сталевих колон, які захищені шарами цементу, що робить неможливим сполучення рідини у свердловині з суміжними горизонтами, зокрема водоносними», – наголосив він.
Інтерв’ю з головою Shell в Україні Грехемом Тайлі в № 11 «Українського тижня».
Нагадаємо, цьогоріч у Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях. Юзівське родовище охоплює південь Харківської та північ Донецької областей. Його загальна площа близько 8 тис. кв. км.