Український тиждень № 11 (279) від 14 березня, 2013

Зміст номеру:
Влада вдосконалює інструментарій тиску на представників опозиції, а ті й надалі створюють для цього передумови.
Мілан Лєліч 5
Політика
Якби Тарас Шевченко побачив, як святкують його 199-річчя в незалежній Україні, йому стало б зрозуміло, що поема «Сон» досі не втратила актуальності. Адже відзначення річниці Кобзаря перетворилося на провінційну трагікомедію з елементами абсурду.
45
VIP-хроніки
Я ніби повернувся в далеке минуле. Рік так приблизно 1983-й, вікопомна програма «Время»: той самий довірливий пафос, та сама дивовижна суміш переконливості й лицемірства.
Юрій Макаров 211
Авторські колонки
Втрату підтримки всередині країни та посилення тиску ззовні Янукович може спробувати компенсувати узурпацією влади за білоруським сценарієм
Олесь Олексієнко 85
Політика
Пряма демократія та її центральний елемент – референдуми – спокушають як радикальних демократів, так і авторитарних політиків. Навіть диктатори – від Наполеона III до Гітлера і Піночета – вдавалися до народного голосування й зловживали ним задля досягнення своїх диктаторських цілей.
Андреас Ґросс 11
Авторські колонки
Ситуація навколо Власенка засвідчила, що будь-які легітимні засоби боротьби опозиції – то насправді за нинішніх умов фанерні шаблі. Ними можна вимахувати, але не рубати.
Ігор Лосєв 54
Політика
Від лідерів як окремо «Батьківщини», так і об’єднаної опозиції загалом інколи можна почути про їхнє ставлення до певного непорозуміння в стосунках між ними та українським загалом. Справді, чому маси дуже пасивно підтримують опозицію, не довіряють їй, украй критично ставляться до її керівництва?
Ігор Лосєв 76
Авторські колонки
В Україні транснаціональні корпорації в силу багатьох обставин не стали локомотивами розвитку економіки. Як це зробити
Тиждень 14
Економіка
Вітчизняна економіка не уникне впливу ТНК, але уряд може регулювати рівень їхньої присутності.
Тиждень 15
Економіка
Голова Shell в Україні Грехем Тайлі розповів Тижню про неможливість контролювати українських партнерів та надмірні екологічні страхи щодо сланцевого газу.
Маргарита Ормоцадзе 12
Економіка
Гривня знову втратила довіру наших громадян. Національна грошова одиниця є слабкою і постійно втрачає свою вагу. Вона відособлена від інших валют (неконвертована) та малорухлива, має обмежену функціональність (тому її ще називають дере­в’яною). Натомість на шляху реформ від тоталітарних до рин­ково-демо­кра­тич­них устроїв яскраві економічні успіхи нерозривно по­в’язані з твердістю грошової одиниці. Візьміть Японію, Німеччину, Тайвань, Китай.
Володимир Лановий 1
Економіка
Учасники суспільного руху «И так поймут!» у мережі Facebook через звернення, листи й скарги вимагають від представників бізнесу враховувати інтереси україномовних споживачів і використовувати державну мову, ведучи справи в Україні.
Марія Заславська 152
Суспільство
Усе більше прикмет, які засвідчують повернення України навіть не в 1980-ті, а в 1970-ті, коли тодішньою союзною республікою кермували «троїсті музики» - Щербицький-Федорчук-Маланчук. Гауляйтер-чекіст-ідеолог. Усі троє ревно виконували завдання Москви: забезпечити «остаточне вирішення національного питання» (саме такою була формула офіційних компартійних документів). В тому числі – й «українського питання».
Сергій Грабовський 118
Авторські колонки
Молдова уперше за ос­танні чотири роки міц­­но входить у фазу політичної кризи, маючи усі шанси приєднатися до когор­­ти пострадянських країн, у яких із тієї чи тієї причини раптово змінився напрямок політичного вітру, як це, зокрема, торік сталось у Грузії з приходом до влади політсили Бідзіни Іванішвілі.
Ганна Трегуб 4
Світ
Фінляндія має чимало спільного з Україною не тільки в історичному, а й у геополітичному вимірі як держава, затиснута між Заходом і Сходом. Перебуваючи на цивілізаційному перехресті, вона успішно скористалася зі свого розташування, налагодивши продуктивну співпрацю із сусідами й роз­буду-вавши сучасну систему безпеки та оборони в умовах нейтралітету й позаблоковості.
Олександр Пагіря 10
Світ
Кочуючи теренами України в пошуках нової вітчизни, булгарські племена активно контактували з місцевим слов’янським населенням
Євген Синиця 33
Історія
Вшанування пам’яті видатних булгарських пращурів набуло монументально-чудернацьких форм не тільки в сучасній Болгарії, а й на півдні України
Євген Синиця 32
Історія
Дослідження китайського журналіста Ян Цзішена вперше розповідає про організований комуністичним режимом КНР штучний голод 1958–1962-го, що забрав понад 36 млн життів
Ален Ґіймоль 72
Історія
Дитячий прозаїк Володимир Рутківський відомий нинішнім дорослим і юним читачам завдяки своїм пригодницько-історич­­ним книжкам, зокрема дилогії «Сині води» й трилогії «Джури». Проте мало хто знає, що цей автор пише вже понад 50 років, що він мешканець Одеси і що терпіти не може «плаксивості» в літературі.
Ірина Троскот 45
Культура