Щоб домогтися прогресу в реформах в Україні, потрібно брати на посади голів облдержадміністрацій людей не з системи. Таких, хто не вбудований в українську корупційну вертикаль, але при цьому з досвідом організаційної роботи. Про це в черговому номері журналу «Тиждень» пише журналіст Денис Казанський.
«Очевидно, щоб домогтися прогресу в реформах, потрібно брати на посади голів облдержадміністрацій людей не з системи. Таких, хто не вбудований в українську корупційну вертикаль, але при цьому з досвідом організаційної роботи. Саакашвілі, безумовно, ідеально підходив на цю роль, але і в Україні можна знайти потрібних фахівців», – вважає він.
На думку Казанського, найкраща кузня майбутніх управлінських кадрів сьогодні – це волонтерське середовище, де зустрічаються не тільки хороші організатори та ентузіасти, а й ідейні патріоти, що в нинішній ситуації, напевно, головне.
«Ймовірно, неминучість такого шляху вже усвідомили й нагорі. Принаймні призначення волонтера Георгія Туки керівником Луганської області вже обговорюють як доконаний факт. За цим призначенням, за логікою, повинні відбутися й інші», – пише журналіст.
Інший важливий кадровий резерв, зазначає Казанський, це люди бізнесу.
Водночас він підкреслює, що для того, щоб і перші, і другі не загрузли в корупційному болоті, необхідно встановлювати для чиновників нового зразка відповідну зарплату.
«Самовіддано працювати за ті гроші, які держава пропонує своїм службовцям нині, може тільки фінансово незалежна людина», – пише автор.
Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".