"Разом з впорядкуванням наших відносин з Росією, паралельно група зараз працює щодо газу. Якщо ми зараз не домовимося про ціну, то з 2015 року весь цей газ перенаправлять на південь і, можливо, після завершення будівництва трубопроводу Бейнеу – Бозой – Шимкент, в КНР. Передбачається, що його закінчать восени 2014 року. Йдеться про Бозой – Шимкент. Лінійну частину закінчать вже цієї осені, і наступної зими можна буде отримувати Актюбинский газ в Алмати і Алматинській області ", – повідомив Минбаєв.
Міністр зазначив, що весь південь Росії забезпечується за рахунок своп-операцій з Карачаганакським газом. З цих поставок близько 7 мільярдів кубометрів йде на оренбурзький газопереробний завод, а 4,5 мільярда кубометрів Казахстан забирає назад за рахунок своп-операцій, у тому числі на Кустанай і південь країни.
"За рештою 2,5 мільярда кубометрів газу у нас є питання за рівнем ціни. Західно-казахстанський газ, який піде гілкю Бейнеу до з'єднання з трубою Бозой – Шимкент, буде тільки з 2015 року. У нас є закон про газ, згідно з яким встановлюється єдина гранична оптова ціна для тієї чи іншої галузі. На жаль, повною мірою вимоги закону на сьогодні не реалізовані, питання ціни чутливе і непросте. Саме зараз Мінекономіки і антимонопольний комітет ці питання розглядає ", – додав Минбаєв.
Як повідомлялось, у січні Росія і Казахстан заявляли про розширення співробітництва у галузі геологорозвідки, видобутку, транспортування, переробки і розподілу вуглеводнів у межах Єдиного економічного простору.
президенти Росії, Білорусії і Казахстану доручили урядам до травня 2013 прийняти план щодо створення Євразійського союзу, договір про створення цієї організації повинен бути представлений на затвердження до травня 2014 року.
Росія, Білорусь і Казахстан входять до Митного союзу
Нагадаємо, три роки тому посол Казахстану Амангельди Жумабаєв заявляв, що його країна зацікавлений у поставках в Україну свого газу, але нагадав, що в цьому питанні необхідно враховувати позицію Росії.