Катастрофа МН17. У Нідерландах пройде міжнародний симпозіум

11 Липня 2019, 18:22

 У нідерландському місті Ньювегейн 16 липня відбудеться міжнародний симпозіум під назвою “П’ять років після збиття МН17.

 

Так, міжнародний симпозіум, присвячений впливу трагедії на родичів загиблих, суспільство в цілому, політику, а також наслідкам після трагедії та безпеці повітряного простору, стартує наступного вівторка о 13:00 за місцевим часом і триватиме до 16:45. Організовує подію фонд “Авіакатастрофа”, який представляє велику групу родичів жертв трагедії МН17.

 

До того ж серед запрошених до участі – генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербек, голова кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберт Поллісен, засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс.

 

Нагадаємо, що Джеррі Скіннер, адвокат, представник родичів загиблих — позивачів до ЄСПЛ у справі № 25714/16 «Ейлі проти Російської Федерації» у своєму відкритому листі до Владіміра Путіна, опублікованому на сторінках Тижня, назвав важливі факти та рішення, які з’явилися за два роки, що минули після його попереднього листа до президента РФ.

 

Як повідомлялось, 9 липня заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов заявив, що відповідно до угоди про співпрацю щодо розслідування збиття "Боїнга" рейсу МН17, підписаної два роки тому міністрами юстиції України та Нідерландів, почалася процедура передачі матеріалів до Нідерландів.

 

Раніше міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) у нідерландському місті Ньювегейн у середу, 19 червня, оприлюднила імена чотирьох причетних до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17.

 

 Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.