НОВИНИ

Джеррі Скіннер: За два роки з’явилися нові важливі факти та рішення щодо катастрофи MH17

У контексті знищення малайзійського "Боїнга" на Донбасі дані події перетворюють усі заперечення Росії на порожній звук.

Джеррі Скіннер, адвокат, представник родичів загиблих — позивачів до ЄСПЛ у справі № 25714/16 «Ейлі проти Російської Федерації» у своєму відкритому листі до Владіміра Путіна, опублікованому на сторінках Тижня, назвав важливі факти та рішення, які з’явилися за два роки, що минули після його попереднього листа до президента РФ.

 

Так, за його словами:

 

1. Військова активність Росії в період по 17 липня 2014 року включно дає чіткі докази того, що повітряний лайнер було збито навмисно.

 

2. Імовірно, соціальні медіа та негайна різка реакція урядів постраждалих держав дещо затримали вторгнення російської армії після катастрофи MH17 аж до серпня 2014-го.

 

3. Ще в лютому 2014 року радник президента РФ давав телефоном вказівки проросійським силам підбурювати до заворушень населення Донбасу (ці розмови прослуховувалися).

 

4. У 2014-му помітними та впливовими лідерами проросійських рухів у Донецьку та Луганську були власне російські громадяни, російські військові та офіцери російської військової розвідки ГРУ, які видавали себе за громадян України. Хоч би як це заперечували, але регулярні російські військові частини були присутні на Сході України до збиття MH17. Декого з них було кримінально обвинувачено нещодавно на очах у всього світу.

 

5. Відбулися кримінальні обвинувачення росіян, ще більше їх очікується.

 

6. Державні органи Нідерландів вирішили взяти участь у нашій цивільній справі. Ми отримали сильного, умотивованого союзника.

 

«У контексті знищення MH17 ці та інші події перетворюють усі заперечення Росії на порожній звук і додають катастрофу рейсу MH17 до набагато довшого списку політичних і військових епізодів, так чи інакше пов’язаних із питанням незалежності України», — наголошує Скіннер.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.