Про це сказав голова Держнацпроекту Владислав Каськів в ефірі програми "Велика політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Інтер" увечері 18 листопада.
"Я думаю, що наступного року ми повинні вийти на 20-25% від загального обсягу інвестицій. Притому що ми вважаємо, що наступного року реально залучити не менш ніж 10 мільярдів", – заявив він.
Каськів також зазначив, що за підсумками 2011 року обсяг інвестиції повинен становити, як раніше і планували, 7,5 млрд доларів.
"До кінця цього року абсолютно реалістичною є сума в 7,5 мільярдів доларів при тих позиціях, які Україна займає на ринку, і при тій кон'юнктурі економічної, яка є. Я думаю, що ми до кінця року одержимо цю цифру, цей прогнозний показник, тому що станом на місяць тому, за даними Нацбанку, Україна залучила 5,3 мільярда з 7,5", – зазначив він.
При цьому, за словами Каськіва, обсяг коштів, залучених безпосередньо Держнацпроектом, у 2011 році становитиме близько 0,5 млрд доларів.
"І я вважаю, що цей показник, – не я вважаю, а так воно і є, – набагато більше, ніж хтось робив за 20 років незалежності разом узятих у подібних агентствах. Тому що їхня функція була – витрачати гроші й не залучати інвестиції", – сказав він.
Водночас Каськів висловив думку, що зазначені обсяги є хоч і значними, але недостатніми, і для того, щоб принципово змінити ситуацію в сфері інвестицій, треба ппринаймні протягом 3 років залучати по 15 млрд доларів.
Він також зазначив, що очолюване ним відомство вживає конкретних заходів для покращання інвестиційної привабливості країни.
"За дорученням Президента, – це, щоправда, повинно було відбутися наприкінці року, але ми це робимо раніше, – ми відкриваємо новий сервіс, називатиметься "Єдине інвестиційне вікно", яке фактично займатиметься персональним супроводом інвесторів на українському ринку", – сказав Каськів.
Він визнав, що в сфері інвестицій є низка проблем, але зазначив, що над їхнім вирішенням ведеться робота.
Зазначимо, на піар модливостей України для потенційних інвесторів Каськіву виділили 47 млн гривень.
Нагадаємо, наприкінці літа президент Віктор Янукович пообіцяв створити умови для ефективної роботи інвесторів в Україні.
Тим часом Україна опустилася на 152 місце серед 183 країн у черговому рейтингу легкості ведення бізнесу, який був підготовлений у жовтні Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).