НОВИНИ

За умовами ведення бізнесу Україна знаходиться між Ліберією та Болівією

Україна опустилася на 152 місце серед 183 країн у черговому рейтингу легкості ведення бізнесу, який був підготовлений Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC).

У минулому році в рейтингу легкості ведення бізнесу країна була на 145-му місці, отже, за рік втратила 7 пунктів, пише Коммерсант-Украина.   

Аналогічні нашим умови для бізнесу створені в Ліберії (151) і Болівії (153).

З пострадянських республік найбільш високий рейтинг має Грузія (16), яка за рік покращила результат на одну позицію. На 11 сходинок піднявся Казахстан (47), на 22 - Білорусь (69), на 18 - Молдова (81), на 4 - Росія (120). Навіть Таджикистан піднявся на 5 пунктів (147) і обігнав Україну. Статус аутсайдера підтверджується і тим, що серед країн СНД Україну випереджає лише Узбекистан (166).

Згідно з рейтингом Україна добилася прогресу за 4 напрямками: "відкриття бізнесу", "сплата податків", "забезпечення виконання контрактів" і "міжнародна торгівля".

На 6 позицій країна піднялася в індексах "доступ до кредитів" (24-е місце) і "відкриття бізнесу" (112-е). У той же час в індексі "сплата податків" країна займає одне з останніх місць (181-е).  На 6 пунктів знизилася її позиція в індексі "закриття бізнесу" (156-е місце), на 2 позиції - "захист інвестицій" (111-е).

Погіршення рейтингу експерти пояснюють тим, що задекларовані урядом дерегуляційні реформи так і залишилися на папері або їх реалізація не привела до спрощення. "Уряд прийняв пакет заходів щодо полегшення відкриття бізнесу і зниження кількості дозвільних документів. Проте їх реалізація поки залишає бажати кращого, що і було відзначено в рейтингу. А по решті позицій бізнес і зовсім не бачить поліпшення. Це свідчить лише про те, що влада чинить все більший тиск на підприємців ", - зазначає екс-глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель.

"На якій зростання рейтингу можна було розраховувати, якщо уряд спочатку робить крок у бік дерегуляції, піарить цей крок, а потім робить три в зворотному напрямку", - обурюється заступник голови комітету Верховної ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, у лютому прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що через пару років в рейтингу Doing Business Україна перебуватиме вже у першій сотні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.