Каськів обіцяє повідомити обставини скандалу з LNG-терміналом впродовж тижня

17 Грудня 2012, 21:15

«Найближчими днями ми дізнаємося реальні обставини цього інциденту», – сказав він.

Каськів також зазначив, що американська компанія «APCO Worldwide Inc.» продовжуватиме роботу з потенційними інвесторами українського LNG-терміналу, надаватиме їм вичерпну інформацію про умови участі у проекті і хід його реалізації.

«Незаангажованість» цієї компанії і «незалежність» від «Газпрому» мала для української сторони першорядне значення при виборі партнера, зазначив Каськів.

«Ми обрали американську компанію, тому що таке партнерство може забезпечити захист національних інтересів України. Європейські структури дуже тісно пов'язані з газовим монополістом», – сказав голова Держінвестпроекту.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.

4 грудня голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів в Ізраїлі заявив, що переговори української сторони з партнерами про створення консорціуму інвесторів для фінансування реалізації проекту LNG-терміналу тривають «з цілою низкою компаній у різних регіонах світу».

Нагадаємо, 26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту "LNG термінал".

Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.

Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.

При цьому сам підписант – Джорді Бонвехі – пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії.

Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.

Експерти ж переконані, що відставки Каськіва не буде, оскільки в Україні «бувають відставки за те, що хтось комусь «нагору» не заніс суму грошей, або не поділився з керівництвом якимось хабарем».

Тим часом європейські ЗМІ пишуть, що укладенням скандального договору щодо LNG-терміналу з неповноважним на те представником іспанської компанії Каськів осоромив президента та прем’єр-міністра України.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?