Канаду теж розчарувало рішення Вищого спецсуду у справі Тимошенко

30 Серпня 2012, 12:01

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади.

"Канада глибоко розчарована рішенням Вищого спеціалізованого суду України з цивільних і кримінальних справ про підтвердження вироку Юлію Тимошенко. Проведення судових процесів, які призвели до таких переслідувань, викликає серйозні побоювання із приводу прихильності України до міжнародно визнаних нормам справедливості, прозорості і належної правової процедури", – зазначає міністр закордонних справ Джон Берд.

У зв'язку із цим він закликав українську владу зміцнити незалежність судової системи.

Берд також підкреслює, що активна опозиція є життєво важливою частиною динамічної та ефективної демократії.

Міністр підкреслив, що Канада підтримує народ України в прагненні створити державу, засновану на цінностях волі, демократії, прав людину і верховенства закону.

Нагадаємо,  29 серпня Вищий цивільний і кримінальний суд підтвердив вирок Тимошенко в справі про газові контракти.

Своє розчарування цим рішенням суду висловили також США і Велика Британія, а Швеція вважає підтвердження вироку Тимошенко свідченням продовження владою України курсу репресій.

У свою чергу Парламентська асамблея Ради Європи закликала президента Віктора Януковича втрутитися у перебіг справи Тимошенко, а Європейський Союз висловив співчуття про неможливість участі екс-прем'єра та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценкя у виборах Верховної Ради.

Голова фракції Зелених в Європейському парламенті Ребекка Хармс та член комітету з зовнішніх зв’язків Вернер Шульц заявили, що рішення Вищого спецсуду не стало несподіванкою, а лише яскравим підтвердженням судового свавілля в Україні