Канадський депутат: Україні потрібно надати більше допомоги, технологій і зброї

12 Квітня 2019, 16:00

Депутат Федерального парламенту Канади Джеймс Безан висловив переконання, що необхідно збільшити допомогу Україні та посиленні присутності НАТО у Чорному морі. Про це він сказав в ході 12-го Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

 

«Окрім тренувальної місії, ми маємо надати Україні більше технологій, зброї, маємо протистояти начебто відсутнім російським військам, що воюють на Донбасі», – зазначив парламентар.

 

За його словами, є зброя, «яка чекає, щоб бути направленою на схід України, вона чекає на прийняття рішення на рівні урядів, але вона готова».

 

«Мова йде про протитанкові снаряди, стрілецьку зброю. Але ми маємо прийняти політичне рішення, що ми маємо не будувати потенціал України, а передати зброю. Але це окремий сигнал Кремлю, що ми напоготові», – підкреслив Безан.

 

Політик переконаний в необхідності посилення присутності сил Альянсу у Чорному морі.

 

«Ми говоримо, що є підводні човни, вони зараз у Середземному морі, але можуть несподівано з’явитися у Чорному морі. Якщо є конвенції і домовленості про участь у допомозі у певних зусиллях в Чорному морі, то нам потрібно це зробити, бо Путін може і просунутись по чужій території», – підкреслив представник Канади.

 

Нагадаємо, цьогорічний Київський Безпековий Форум, що проходить 11-12 квітня, зібрав рекордну кількість учасників – понад 1000. Серед них – високі представники української держави та державного керівництва, дипломатії й експертного середовища із понад 20 країн світу.

96