Кабмін затвердив план реінтеграції окупованого Криму

26 Квітня 2018, 20:38

Кабінет міністрів України затвердив міжвідомчий план заходів для підтримки зв'язків з українцями в окупованому Криму. Про це в четвер, 26 квітня, повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

 

"Нещодавно уряд затвердив план, який дозволяє сконцентрувати зусилля всіх без виключення органів влади на підтримку зв'язків з нашими українськими громадянами, які проживають в окупації. Ще раз підкреслю – це не завдання лише одного міністерства, це завдання уряду, який схвалив відповідний план, тобто це спільна робота всіх міністерств та відомств", – зазначив очільник МінТОТ.

 

За його словами, розробники плану намагались максимально розширити його, щоб "всі знайшли своє місце в реалізації державної політики", щоб урядові органи працювали в партнерстві з неурядовими організаціями.

 

"Метою плану заходів є забезпечення дотримання прав і свобод громадян України, які є внутрішньо переміщеними особами, а також тих громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, а також реінтеграція цих територій та її населення в єдиний конституційний простір України", –наголосив перший заступник голови відомства Юсуф Куркчі.

 

Водночас він розповів, що план заходів передбачає в першу чергу забезпечення прав і свобод, підтримку, допомогу і зв'язок з особами з АР Крим, доступ до медицини, полегшення доступу до української освіти, захист осіб, які зазнали утисків, захист культурної спадщини.

 

Крім того, згідно з повідомленням, план заходів передбачає надання доступу та всіх можливостей до культури та ЗМІ, а також розбудову КПВВ та транспортної інфраструктури.

 

"Я хочу додати, що є багато національних стратегій і програм, в яких так чи інакше зачіпається проблема Криму. І проблема Криму дуже часто оголошується як проблема території. Насправді, що намагаємось зробити, – ми дійсно хочемо змінити не тільки власний підхід, а й підхід чиновників в інших відомствах. Ми хочемо, щоб вони нарешті побачили людину, яка там живе, в окупаційних умовах, яка продовжує вірити у власну державу", – підкреслив Черниш.

 

У свою чергу, Куркчі наголосив, що на погодження плану було витрачено майже рік.

 

"На погодження цього плану ми справді витратили майже рік. Це стосується того, що виконавців цього плану майже – 60. І всі мали погодити та надати свої рекомендації. План передбачає 15 завдань, 50 заходів, прийняття і розробку 10 нормативно-правових актів", – додав він.

 

Нагадаємо, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила, що повернення окупованих українських територій абсолютно складний процес Україні зараз необхідно формувати платформу для реінтеграції тих людей, які живуть на окупованій території.