НОВИНИ

Джапарова заявила, що реінтеграція жителів окупованих територій розтягнеться на десятки років

За словами заступниці міністра інформполітики, Україні зараз необхідно формувати платформу для реінтеграції тих людей, які живуть на окупованій території.

Повернення окупованих українських територій абсолютно складний процес Україні зараз необхідно формувати платформу для реінтеграції тих людей, які живуть на окупованій території. Про це у понеділок, 5 лютого, заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

 

За її словами, і в Криму, і на Донбасі живуть громадяни України, і реінтеграція цих людей займе десятки років.

 

"І в Криму, і на Донбасі живуть громадяни України. Ми не феодали, які говорять тільки про окупованих територіях - однозначно, гуманістичне і гуманітарне повернення людей є ключовим. Це абсолютно складний процес, тому що - пам'ятаєте, коли Східна і Західна Німеччини об'єднувалися, скільки років тривала реінтеграція? Десятки років. Така ж історія буде і у нас", — розповіла Джапарова.

 

Читайте також: 

 

Також вона зазначила, що Україні зараз необхідно формувати платформу для реінтеграції тих людей, які живуть на окупованій території.
 

 

Нагадаємо, що в Україні 24 лютого набув чинності закон про деокупацію Донбасу. Закон передбачає, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генштабу Збройних сил України. Крім того, пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація РФ територій на Донбасі є нелегітимною та не створює для Росії жодних територіальних прав.

 

Водночас законопроектом визначається правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей як тимчасово окупованої території України. А також проект закону визначає мету та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в зазначених областях, особливості реалізації й захисту прав українців, які проживають на цих територіях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.