Кабмін доручив створити раду бізнес-омбудсмена

4 Грудня 2014, 08:13

Кабінет міністрів України доручив створити раду бізнес-омбудсмена. Про це йдеться у постанові уряду № 691 від 26 листопада 2014 року, розміщеному на урядовому порталі.

"З метою забезпечення прозорості діяльності органів державної влади, сприяння зниженню рівня корупції та запобігання недобросовісній (нечесній) поведінці стосовно суб'єктів підприємництва в Україні, а також з урахуванням положень меморандуму про взаєморозуміння щодо підтримання української антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 р., укладеного між Кабінетом міністрів України, Європейським банком реконструкції та розвитку, Організацією економічного співробітництва та розвитку, Американською торговельною палатою в Україні, Європейською Бізнес Асоціацією, Федерацією роботодавців України, Торгово-промисловою палатою України, Українським союзом промисловців і підприємців та відповідно до статті 48 закону України "Про Кабінет міністрів України" Кабінет міністрів України постановляє: утворити Раду бізнес-омбудсмена", – йдеться у документі.

Також уряд схвалив положення про раду бізнес-омбудсмена та доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі подати до 20 березня 2015 року на розгляд уряду законопроект щодо утворення установи бізнес-омбудсмена.

Згідно з положенням, рада бізнес-омбудсмена є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету міністрів України. Вона розглядатиме скарги суб'єктів підприємництва щодо вчинення корупційних діянь та/або інших порушень їх законних інтересів; звертатиметься із запитами до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та/або суб'єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, стосовно вжиття заходів щодо реалізації рекомендацій Ради; буде збирати, опрацьовувати та систематизувати інформацію щодо справ, які нею вивчаються у зв'язку з розглядом скарг; подаватиме, в разі потреби, Кабінетові Міністрів України пропозиції стосовно внесення змін до актів законодавства з метою захисту законних інтересів суб'єктів підприємництва від корупційних діянь та/або інших порушень з боку органів державної влади або органів місцевого самоврядування, а також суб'єктів господарювання, що належать до сфери їх управління тощо.

До складу ради входять: бізнес-омбудсмен; два заступники бізнес-омбудсмена; працівники, яких рада може відповідно до її потреб наймати на роботу згідно з регламентом.

Керівним органом ради є наглядова рада, що складається з уповноважених представників групи сторін: блок 1 – Кабінет міністрів України; блок 2 – міжнародні фінансові установи (Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку); блок 3 – бізнес-асоціації (Американська торгівельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців України, Торгово-промислова палата України, Український союз промисловців і підприємців).

Рішення наглядової ради щодо обрання бізнес-омбудсмена та кожного з його заступників ухвалюються одноголосно та подаються Кабінетові міністрів України для затвердження.

"У разі недосягнення консенсусу наглядовою радою з будь-якого питання, крім обрання бізнес-омбудсмена та його заступників, рішення з такого питання приймається більшістю голосів (двох з трьох блоків). Рішення наглядової ради щодо звільнення бізнес-омбудсмена та його заступників ухвалюється більшістю голосів для подальшого подання на затвердження Кабінету міністрів України", – йдеться у документі.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України ініціювало створення ради бізнес-омбудсмена для покращення здійснення підприємницької діяльності.